Czy warto kupić lampę led Aputure Al MX?

0
112

W tym filmie opowiem Wam o małej ale bardzo jasnej lampie led którą staram się zawsze zabrać ze sobą na zdjęcia. Pomogła mi zrobić wiele niesamowitych zdjęć. Lampę możesz kupić w sklepie www.RBL24.PL.

Aputure to firma zajmująca się produkcją bardzo wysokiej jakości akcesoriów dla filmowców i fotografów. I tak też jest w tym przypadku lampa ledowa  Aputure AL MX to produkt z najwyższej półki. Lampa zaskakuje także solidnością wykonania, w całości zbudowana z lotniczego aluminium, każdy element jest świetnie spasowany.  Biorąc lampę do ręki pierwsze co zauważycie to waga lampy która wynosi około trzysta gram i to czuć że lampa nie należy do najlżejszych. Lampa ma wymiary: około 9,5 cm szerokości, 6cm wysokości i grubość 2,5cm,   Zawsze zmieści się w plecaku czy torbie a nawet w kieszeni spodni. Z tyłu obudowy znajduje się sporej wielkości radiator który ma za zadanie odprowadzić ciepło- lampa potrafi się dość solidnie rozgrzać więc na pewno taki radiator pozytywnie wpłynie na wytrzymałość samych diod i wbudowanego w lampę akumulatora. Lampa posiada wbudowany akumulator który ma pojemność 1800mah . Na pełnej mocy akumulator starczy na około 40 minut, na minimalnej mocy powinna świecić przez około 4 godziny.  Lampa składa się ze 128 wydajnych diod po 64 diody ciepłe świecące z temperaturą 2800K i 64 diody świecące temperaturą 6500K, dzięki czemu możemy regulować temperaturę barwowej w  pięciu  krokach od 2800k do 6500K, także nie  musicie używać filtrów żelowych żeby zmienić temperaturę barwową. Regulacja mocy świecenia odbywa się w 5 krokach, z możliwością włączenia trybu Boost który daje dodatkowe 30% maksymalnej jasności lampy na około minutę. Dużym minusem jest brak możliwości regulacji jasności co 1 procent, w zamian za to mamy skokową zmianę jasności co 20%. A także minimalna jasność na poziomie 20% pełnej mocy która jak dla mnie przy wykonywaniu niektórych zdjęć była za wysoka.

Odwzorowanie kolorów i ogólna jakość światła jest na bardzo wysokim poziomie. Diody dają równomierne światło o kącie 120 stopni więc jest dość szeroko świecące źródło światła, które można dodatkowo zmiękczyć używając załączonych w zestawie dyfuzorów mocowanych na magnesach.

Na górze lampy mamy : Suwak od włączania i wyłączania lampy, Przycisk Booster do podbicia maksymalnej jasności, cztero diodowy wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, Suwak wybierania regulacji temperatury barwowej lub regulacji jasności, Dwa przyciski plus/minus do zwiększania lub zmniejszania temperatury barwowej lub jasności. Na spodzie lampy znajduje się uchwyt montażowy na standardową śrubę statywową 1/4 cala. W zestawie dostaniecie także mini głowicę kulową. Z boku znajduje się port USB C służący do ładowania. także  w czasie sesji możecie skorzystać z powerbanka i doładowywać lampę. Możliwości wykorzystania lampy  jest na prawdę sporo.  Dzięki jej kompaktowym rozmiarom często zabieram ją ze sobą i wykorzystuje szczególnie przy fotografowania detali na ślubach, sesjach plenerowych, eventach lub podczas wykonywania zdjęć reklamowych. Lampę możecie umieścić na statywie i używać jako dodatkowe światło np podczas nocnych zdjęć plenerowych z parą młodą. Fajnie sprawdzi się jako lampa którą możecie trzymać w ręce i doświetlić detale które fotografujecie.  Możecie ją także wykorzystać jako lampę na kamerową do doświetlenia pierwszego planu.

Podsumowując. Jeżeli szukacie małej,  mocnej lampy która ma być niezawodna to polecam Wam właśnie Aputure AL MX . Musicie tylko pamiętać o dwóch minusach tej lampy: o skokowej regulacji jasności i minimalnej mocy na poziomie 20% .