Jak wykorzystać telefon do zwiększenia produktywności? Aplikacje na Androida których używam

0
177

Zawsze staram się korzystać maksymalnie z każdej wolnej chwili. Gdy czekam na spóźnionego klienta, kiedy jadę autobusem albo po prostu chcę wygodnie popracować leżąc na łóżku, mam telefon przy sobie a dzięki aplikacjom mogę w bardzo prosty sposób wykorzystać jego potencjał.

Jakich aplikacji używam?

Moja podstawowa aplikacja do obróbki zdjęć- to w niej obrabiam na szybko zdjęcia które pobiorę z aplikacji Camera Connect. Po obróbce dodaje w niej logo lub podpis.

Aplikacja od Canona dla aparatów Canon- dzięki niej łączę się z Canonem 5d IV, mogę przeglądać zdjęcia i je pobrać na komórke (ew. jeśli przełożę kartę pamięci z 5dsr także zdjęcia zrobione drugim aparatem). Dodatkowo można uruchomić tryb LV i sterować aparatem- przydatne do nagrywania Vlogów lub przykładowo jeśli umieścimy aparat na 5m statywie i chcemy go kontrolować.

Aplikacja pokazująca ruch słońca- w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Szczególnie przydatna jeśli fotografujemy w plenerze lub robimy zdjęcia architektury bądź zdjęcia wnętrz.

Aplikacja w której tworzę kolarze z kilku zdjęć lub filmów

Aplikacja dzieki której mozna nanosić na zdjęcie napisy- ma bardzo ładne wbudowane czcionki

Niesamowity kalendarz z mnogością funkcji, najlepszy jaki znalazłem- dzięki niemu o niczym nie zapominam, wszystko mam poukładane, najważniejszą dla mnie funkcją jest możliwość współdzielenia kalendarza z innymi osobami.

Mój podstawowy klient mail- podoba mi się możliwość skonfigurowania praktycznie wszystkiego.

Notatnik Google Keep używam jako podstawowe narzędzie do robienia szybkich notatek

Zacząłem używać od niedawna i być może zastąpi mi Notatnik Google Keep- bardzo fajnie można dzielić notatki na foldery i kategorie czego bardzo mi brakowało w Notatniku google.

Mapa myśli pomaga mi usystematyzować i połączyć moje luźne myśli,zebrane informacje i pomysły. Używam także aplikacji na komputer- mapy myśli synchronizuje między komórką a komputerem przez dropboxa.

Aplikacja dzięki której mogę edytować moje strony www.

Używam tej aplikacji do słuchania podcastów (jeśli jeszcze nie zacząłeś słuchać podcastów, gorąco zachęcam bo to źródło niesamowitej wiedzy)

Aplikacja do zbierania najnowszych informacji z moich ulubionych stron. W tej aplikacji także zapisuje artykuły do których chciałbym później wrócić.

Aplikacja do przeglądania forów dyskusyjnych.

Aplikacja przez którą wysyłam zdjęcia do klientów. Czasem jest na tyle dużo zdjęć, że nie mieszczą się one w załączniku poczty- wpisuje maila, załączam zdjęcia a klient otrzymuje linka z którego może je pobrać. Wetransferem w wersji darmowej można wysłać załączniku o wadze do 2gb. Dodatkowym atutem wetransfer jest to, że w chwili gdy klient pobierze zdjęcia dostajesz potwierdzenie- więc masz pewność, że wszystko dotarło.

Klawiatura na którą przesiadłem się ze świetnej klawiatury SwiftKey- Gbord ma ikonkę do pisania głosem Google na wierzchu i to wygrało- a ja często nie pisze na klawiaturze tylko dyktuje i tak powstaje u mnie dużo notatek, maili, wiadomości. Jednak obie klawiatury są według mnie świetne.